Malá Marienka pozorovala otecka, ako pracuje v záhradke. Začala sa ho vypytovať, mala veľa otázok. Otecko jej postupne odpovedal, lebo a tešil, že Marienka má záujem o jeho prácu.
V záhrade jej vysvetlil, že práve čistí záhon s jahodami.“Vieš, po zime potrebujú priestor očistiť od suchých lístkov, pôdu prekypriť, aby mohli rásť, slniečko, aby boli zdravé výhonky a aby priniesli bohatú úrodu.“
Tu sa Marienka zamyslela a hovorí oteckovi. „ A kedy budú jahôdky červené a sladučké?“
„No vieš, Marienka, musíš im k tomu pomôcť aj ty. Keď nebude v pravý čas pršať, tak im v kanvičke prinesieš vodičku poleješ ich, aby neuschli a slniečko im pomôže, potom budú pekne rásť. Jahôdky sú prvé ovocie, ktoré v záhrade dozrieva, ale k tomu treba trochu času, asi dva mesiace. Keď bude dobré počasie, tak začiatkom júna môžeme už zbierať krásne sladučké červené jahôdky.“
„Otecko, sľubujem, že Ti budem pomáhať, aby sme mali dobré sladučké jahôdky aj pre bračeka a mamičku.“
„Ja viem, že ty si dobré dievčatko a že to spolu zvládneme.“
Tento príbeh vznikol vďaka spolupráci so ZPS Náruč Prešov

